Aktualnie online: 1
Wykonanie
2022

Kronika

Zaczęliśmy wspominać.

Polska Kronika Filmowa 1990r. - Rancherzy: Struna, Duży Kaczy

  Pamiętacie powódź 1997 roku? Największa woda jaka od 1000 lat przetoczyła się przez Wrocław nie oszczędziła Rancho. Jej ofiarą padł sprzęt, budynki, wyposażenie ośrodka oraz... Kroniki. Nasze wspomnienia skrzętnie i pieczołowicie budowane przez pokolenia Rancherów uległy zniszczeniu.

    Dzięki obchodom czterdziestopięciolecia nadarzyła się okazja odbudowania Kroniki. Tylko dzięki Wam, Waszym domowym archiwom i wspomnieniom możemy je odtworzyć.
Niech z naszych wspomnień powstanie...

   Jeżeli posiadasz fotografie, slajdy, negatywy, dokumenty, wspomnienia i zechcesz się nimi podzielić, przekazać lub pożyczyć - napisz do nas lub przyjdź na Rancho (spotykamy się co niedzielę w południe).

     Dziękujemy pierwszym Rancherom, którzy odpowiedzieli na nasz apel przesyłając fotografie i materiały dokumentujące historię naszego Ośrodka. Wielkie dzięki dla Basi i Romana Kiełbusów, którzy przekazali do skanowania kilkaset fotografii, Magdzie Szewczyk i Waldkowi Koczewskiemu oraz Maćkowi Ryngowi, dzięki któremu możemy zaprezentować materiały dotyczące pierwszego rancherskiego jachtu Ossolińczyka.